SANAT TERAPİSİ İLE ARKABAHÇE KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYELERİ

Kocaev


SANAT TERAPİSİ İLE ARKABAHÇE KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYELERİ

15-16-17 MAYIS 2020Uyanış!

Haydi, doğanın uyanış fısıltılarına Datça’da kulak verelim. Bu fısıltılar bizim içimizde de uyanan, tomurcuklanan, filizlenen yeni duyguları düşünceleri farketmemize neden olup, anlam vermemizi sağlayarak, bizi harekete geçirebilir. Esintinin tatlı dokunuşları, bademin unuttuğunuz kokusu, tazecik bahar çiçekleri, denizin berraklığı sizleri Datça’ya bekliyor. Doğa tarafından kışkırtılmaya hazır olun.

Bir yandan doğaya dokunmak, açık havada doğal malzemeler kullanarak Sanat Terapisini deneyimlemek, bir yandan tarihe tanıklık eden bir mekanın hikayesini kendi hikayelerimizle birleştirerek bir keşif yolculuğuna çıkmaya ne dersiniz?…

Doğa Temelli Dışavurumcu Sanat Terapisi Nedir?

Dışavurumcu Sanat Terapisi kişinin kendini sanat aracılığı ile keşfetmesini, farkındalık kazanmasını ve dönüştürmesini sağlayan bir terapi yöntemidir. Bu yöntemde kelimelerin yerini sanat malzemeleri ve doğa alır. Dans ve hareket, görsel sanatlar, hikayeler ve drama gibi sanatın değişik dallarını kullanarak kendimizle bir yolculuğa çıkmak, yeni keşiflerde bulunmak ve sanatın yumuşak dokunuşuyla ihtiyaçlarımızı keşfetmek…

Bu çalışmalar doğada, doğal malzemelerle yapıldığında çok daha kışkırtıcı ve yaratıcılığı körükleyici bir nitelik kazanmaktadır. Bu nedenle çalışma hem tarih, hem doğa kokan bir mekanda gerçekleştirilmektedir.

Kimler Katılabilir?

Kendi ile ilgili farkındalığını arttırmak, kendini keşfetmek ve yaşamında yeniliklere açık olmak isteyen herkes katılabilir. Katılımcıların sanatsal becerilerinin ne düzeyde olduğunun hiçbir önemi yoktur.

Toplam 3 gün süren çalışma boyunca minimum 10 kişilik bir katılımla mümkün olacaktır.


Kocaev