Datça'nın irili ufaklı koyları

Kocaev

Datça'nın irili ufaklı koyları

Datça’nın irili ufaklı koyları…..

Mavi ve yeşilin en güzel tonlarını birada bulacağınız koyları keşfetmeye hazır mısınız?                           

Kargı Koyu

Datça’nın merkezine en yakın koy olan Kargı, merkezden sadece 3 km uzaklıkta bulunuyor. Turkuvaz renginin tüm tonlarına hakim olan koyun her yerinde denize girilebiliyor. Çeşitli kafe ve plajların da bulunduğu bu koyda denizin ve doğanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Domuzbükü (Domuz Çukuru)

Sadece tekne ile ulaşılabilen ve çam ormanları ile kaplı olan bu güzel koy, günlük tekne turlarının uğrak noktası. Datça merkezden 1 saatlik tekne yolculuğunun ardından koya ulaşılabiliyor. Kum ve çakıltaşından oluşan sahilde bir de Dilek Mağarası olarak adlandırılan bir mağara bulunuyor.

Ovabükü

Datça merkezden 20 km uzaklıktaki Mesudiye köyünde bulunan Ovabükü, muhteşem doğası ile sakin yerlerden biri olarak huzur arayanlar tarafından tercih ediliyor.

Hayıtbükü

Mesudiye köyünün bir diğer koyu olan Hayıtbükü, küçük bir bük olmasının yanında kumlu ve sığ bir denize sahip olmasıyla da dikkat çekiyor. Hayıtbükünde kafe, restaurant ve barların yanısıra konaklamak için birçok pansiyon da bulunuyor.

Kızılbük

Hayıtbükü’nün hemen yanındaki yokuştan devam edildiğinde, aşağıda gizli kalmış bir koy olarak kendini gösteriyor. Mavi bayrak sahibi olan Kızılbük, Datça’nın en güzel ve en temiz denizlerinden biri olarak biliniyor.

Palamutbükü

Datça’dan 25 km. uzaklıkta olan Palamutbükü, uzun bir kumsala sahip. Mavinin ve yeşilin tüm tonlarını görebiliceğiniz bu kumsal tüm teknelerin uğrak yeri. Suyun sıcaklığı diğer koylara göre daha soğuk olmasına rağmen suyun güzelliği ve berraklığı ile vazgeçilmez koylardan biri olma özelliğini taşıyor.


Çiftlik Koyu, Kovanlık Koyu ve Kurucabük

Marmaris ile Datça arasında yer alan koy, Aktur Tatil Sitesi ile birlikte anılıyor ve Datça merkeze 30 km mesafede bulunuyor. Yan yana Çiftlik Koyu, Kovanlık Koyu ve Kurucabük olmak üzere üç farklı koy, bu tatil sitesine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda yatların vazgeçilmez uğrak yeri olma özelliğini taşıyor.

Kocaev